فردوس آنلاین

ست کردن شومیز با انواع شلوار | هر شلوار با چه شومیزی ست می‌شود؟!

شومیزها یکی از مهمترین لباس ها و لوازم کمد خانم ها هستند زیرا این لباس ها استفاده بسیار دارند و تقریبا در تمام مجالس و دورهمی ها می‌توان از آن ها استفاده کرد. شما بانوان عزیز می‌توانید خیلی راحت و با ست کردن شومیز مورد نظر با شلوار مناسب، یک استایل متناسب با مجلسی که قصد شرکت در آن را دارید برای خود بسازید و دیگر بابت انتخاب لباس دغدغه‌ای نداشته باشید.

بنابراین شما برای این که بتوانید با یک شومیز یک تیپ مناسب بزنید باید نحوه ست کردن انواع شومیز با انواع شلوار را بلد باشید! ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی فردوس آنلاین درباره همین موضوع صحبت خواهیم کرد و خواهیم گفت کدام مدل شلوار با کدام شومیز ست می‌شود و این ست بیشتر برای چه مجالس و موقعیت هایی مناسب است.

پس اگر به پوشیدن شومیز و شلوار که بدون شک یکی از راحت‌ترین استایل های زنانه محسوب می‌شود و برا هر سن و سالی هم مناسب است، علاقه دارید تا انتهای این مطلب فردوس آنلاین را همراهی کنید.

شلوار پارچه‌ای بهترین انتخاب برای ست کردن با شومیز

شومیز در اصل یک کلمه فرانسوی است که برای بلوزهای مردانه جلوباز و دکمه دار استعمال می‌شود منتهی این لغت و اصطلاح وقتی وارد زبان فارسی شد در ابتدا برای بلوزهای حریر طور زنانه استعمال می‌شد، یعنی به بلوزهای زنانه مجلسی که جنس حریر داشتند شومیز می‌گفتند که بعدها گستره استفاده از این کلمه وسعت یافت و در حال حاضر به انواع بلوزها و تیشرت های زنانه شومیز گفته می‌شود.

این مقدمه را گفتم تا بگویم شومیزها معمولا بلوزهایی هستند که در مهمانی ها و دورهمی ها و مجالس پوشیده می‌شوند، از طرفی همه ما می‌دانیم که بهترین شلوار جهت استفاده در مکان ها و موقعیت های گفته شده شلوارهای پارچه‌ای هستند!

بنابراین از نظر طراحان مد انواع شلوار پارچه‌ای بهترین انتخاب برای ست کردن با شومیزهای رسمی و مجلسی به حساب می‌آیند. حال این که هر مدل شلوار پارچه‌ای با چه شومیزی ست می‌شود را در ادامه بررسی خواهیم کرد؛

شلوار دمپا جلو چاکدار با چه شومیزی ست می‌شود؟

شلوارهای پارچه‌ای دمپا جلو چاکدار که با نام شلوار بوت کات شناخته می‌شوند یکی از انواع شلوارهای پرطرفدار هستند که در چند سال اخیر بیشترین فروش را داشته اند. بنابراین ممکن است شما قبلا یکی از این شلوارها را خریده باشید و الان بخواهید آن را با شومیز مناسب ست کنید.

خبر خوب این که شلوارهای بوت کات پارچه‌ای تقریبا با هر نوع شومیزی ست می‌شوند، مثلا شما می‌توانید این شلوار را با شومیزهای آستین حلقه‌ای حریر ست کنید یا با کراپ و نیم تنه و یا حتی با شومیزهای آستین بلند. فقط حواستان باشد که چون شلوارهای دمپا و جلو چاکدار کمی بلند هستند و همچنین قسمت ساق پای آن ها هم نسبتا گشاد است، هرگز با شومیزهای بلند ست نمی‌شوند! پس اگر قد شومیز شما بلند است به طوری که روی شلوار می‌افتد، حتما آن را داخل شلوار بگذارید تا زیباتر دیده شود.

نکته مهم بعدی این که اگر شلوار دمپا جلو چاکدار شما پارچه‌ای نیست و جنس جین یا کبریتی و … دارد بهتر است آن را با شومیزهای رسمی و مجلسی ست نکنید. این مدل شلوارهای بوت کات معمولا با کراپ و بادی و شومیزهای اسپرت ست می‌شوند و برای دورهمی ها و تولدها و موقعیت های غیر رسمی گزینه مناسبی هستند.

شلوار بگ با چه شومیزی ست می‌شود؟

 یکی دیگر از انواع شلوار پارچه‌ای که در بحث ست کردن انواع شلوار و شومیز باید نحوه ست کردن آن با شومیز را بررسی کرد، شلوار بگ پارچه‌ای است. شلوارهای بگ همان شلوارهای از بالا گشاد هستند که غالبا در دسته شلوارها و پوشش های رسمی قرار می‌گیرند.

این مدل شلوارها با شومیزهای آستین بلند که جنس حریر یا ساتن دارند زیباتر خواهند شد هر چند که شما می‌توانید آن ها را با شومیزهای آستین حلقه‌ای هم ست کنید. اما در مجموع این نکته را در نظر داشته باشید که شلوار پارچه‌ای بگ حتما باید با شومیز رسمی ست شود و با تیشرت یا شومیزهای اسپرت و … ترکیب چندان جالبی نخواهد داشت.

کت های کوتاه زنانه هم انتخاب خیلی خوبی برای ست کردن با شلوار بگ پارچه‌ای و شومیزهای آستین حلقه‌ای حریر هستند و بدون شک استایل شما را تکمیل خواهند کرد.

از طرف مقابل شلوار بگ های جین بهتر است با شومیزهای اسپرت و شومیزهایی که حالت مانتویی دارند و مثل بلوزهای مردانه گشاد هستند، ست شوند. شما می‌توانید برای موقعیت های غیر رسمی و مثلا زمانی که می‌خواهید برای خرید کردن یا قرارهای دوستانه آماده شوید، این استایل را انتخاب کنید.

شلوار پارچه‌ای راسته با چه شومیزی ست می‌شود؟

شلوارهای راسته نسبت به سایر شلوارهای پارچه‌ای راحت‌تر ست می‌شوند و تقریبا شما می‌توانید با هر مدل شومیز آن ها را ست کنید و یک استایل رسمی، شیک و خانومانه برای خود بسازید. مثلا اگر قرار است در جمعی شرکت کنید که دوست ندارید در آن جمع لباس کوتاه بپوشید، می‌توانید شلوار راسته پارچه‌ای را با یک شومیز با قد 75 – 80 ست کنید تا هم تیپ زیبا و به روز داشته باشید و هم این که معذب نباشید. شومیزهای یقه کراواتی حریر و ساتن نیز انتخاب های خوبی برای ست کردن با شلوار راسته پارچه‌ای هستند.

شما برای ست کردن شلوار مام فیت پارچه‌ای با شومیز نیز می‌توانید همین نکات را رعایت کنید چون شلوار های مام فیت پارچه‌ای تقریبا شبیه به شلوار راسته هستند، فقط حالت جذب ندارند و کمی گشادترند.

ست کردن شومیز با انواع شلوار سوئیت، لی و کتان

در بخش اول این مقاله راجع به ست کردن شومیز با انواع شلوار پارچه‌ای و البته شلوار جین بوت کات و بگ صحبت کردیم، اما با توجه به این که این روزها شلوار جین ها هم طرفداران زیادی به خصوص در میان خانم های جوان دارند، تصمیم گرفتیم بهترین شومیزها را برای ست کردن با این شلوارها معرفی کنیم.

پیش از این که به سراغ اصل مطلب برویم می‌خواهم یک نکته کاربردی درباره ست کردن انواع شلوار و شومیز به شما بگویم آن هم این که به طور کلی شلوارهای جین و سوئیت و لگ ها و تمام شلوارهای اسپرت با شومیزهای اسپرت مثل شومیزهایی که جنس دورس دارند یا مدل آن ها گشاد است، ست می‌شوند.

ست کردن شلوار لی مام استایل با شومیز

شلوار لی مام استایل یکی از پرطرفدارترین شلوار لی ها است که به دلیل طراحی خاصی که دارد بیشتر با تیشرت ها و شومیزهای اسپرت کوتاه ست می‌شود. شما اگر به پوشیدن کراپ و بادی عادت دارید حتما باید یک شلوار مام استایل جین داشته باشید چون کراپ و بادی یا حتی تاپ های اسپرت در ترکیب با این شلوارها واقعا زیبا می‌شوند.

شومیزهای جلو باز نیز از دیگر انواع شومیزهایی هستند که می‌توانید با شلوار لی مام استایل ست کنید. اگر این مدل شومیز را برای ست کردن با شلوار جین مام استایل انتخاب کردید، توصیه می‌کنم از زیر آن بادی ساده بپوشید و دکمه های شومیز را باز بگذارید.

شومیزهایی که ترکیبی از حریر گلدوزی شده یا گیپور، حریر یا دیگر پارچه های ساده دارند هم گاها با این مدل شلوارها ست می‌شوند، منتهی این موضوع به سن و اندام شما بستگی دارد! من ترکیب این لباس ها با یکدیگر را به دختران نوجوان و لاغر اندام توصیه می‌کنم.

ست کردن شلوار لی راسته ذغالی با شومیز

شلوار لی ذغالی راسته هم درست مثل شلوار لی مام استایل، با شومیزها و تاپ های اسپرت ست می‌شود منتهی این مدل شلوار به دلیل رنگ خاصی که دارد ممکن است با هر رنگ شومیزی خوب نشود، پس حتما به این موضوع دقت کنید!

شلوار لی ذغالی از نظر رنگ اکثرا با شومیز مشکی، طوسی و گاها سفید بهتر می‌شود اما در مجموع این موضوع اولا که به سلیقه و ثانیا به تیره یا روشن بودن یا سایه های روی شلوار بستگی دارد. مثلا اگر شلوار ذغالی تیره باشد و سایه زیادی نداشته باشد، با شومیز سفید و مشکی و رنگ های دیگر مثل قرمز و صورتی به خوبی هماهنگ خواهد شد. اما اگر رنگ شلوار ذغالی روشن مایل به طوسی باشد نهایتا شما می‌توانید آن را با شومیز طوسی و خاکستری یا مشکی بپوشید.

ست کردن شومیز با شلوار کتان

شلوارهای کتان از نظر تنوع مثل شلوارهای جین به انواع راسته، مام فیت و جذب تقسیم می‌شوند که در هر صورت در دسته شلوارهای اسپرت قرار می‌گیرند بنابراین دقیقا مثل شلوارهای جین باید با شومیز اسپرت ست شوند. البته شلوار کتان جذب مشکی ساده با شومیز های نیمه رسمی هم ست می‌شود اما با این حال برای استایل کردن در مراسم ها و مجالس رسمی چندان مناسب نمی‌باشد.

ست کردن انواع شلوار سوئیت با شومیز

شلوارهای سوئیت همان شلوارهایی هستند که غالبا به صورت جذب یا راسته و با پارچه های سوئیت ساده یا کبریتی تولید می‌شوند. این مدل شلوارها در هر حالت (جذب و راسته) با بادی آستین دار یا آستین حلقه‌ای و شومیزهای سوئیت آستین بلند و همچنین شومیزهای دورس استایل می‌شوند.

شلوارهای سوئیت نیز مثل شلوارهای جین و کتان حالت غیر رسمی و اسپرت دارند بنابراین بهتر است در مراسم ها و موقعیت های رسمی از آن ها استفاده نکنید و در کل آن ها را در انتهای لیست ست کردن انواع شلوار با شومیز قرار دهید چون این شلوارها زیاد به درد جمع و مهمانی و دورهمی نمی‌خورند!

حالا که نکات مهم ست کردن شومیز با انواع شلوار را آموختید و متوجه شدید که کدام شلوارها با کدام شومیزها ست می‌شوند و در مجموع بهتر است انواع شومیز و شلوار بعد از استایل شدن در چه موقعیت ها و مکان هایی استفاده شوند، دیگر هنگام آماده شدن برای شرکت در مهمانی ها و مراسمات دغدغه‌ای بابت انتخاب لباس نخواهید داشت.

در آخر این که اگر قصد خرید شومیز، شلوار یا انواع کت زنانه دارید می‌توانید به قسمت فروشگاه فردوس آنلاین مراجعه نمایید و پس از مشاهده متنوع‌ترین شومیز و شلوارها و سایر پوشاک زنانه و با در نظر گرفتن ترفندهای ست کردن انواع شلوار و شومیز، خرید خود را انجام دهید.

تصویر جدیدتر