فردوس آنلاین

کفش مناسب هر لباس کدام است؟

 

اگر خانمی خوش تیپ را ببینید که همه لباس ها و اکسسوری هایی که با آن ها استایل کرده، فاخر و شیک هستند ولی کفش هایی که برای این استایل انتخاب کرده نامناسب اند و هیچ سنخیتی با لباس ها و دیگر آیتم های استایلش ندارند. در این صورت آیا باز هم آن خانم در نظر شما خوشتیپ و خوش استایل خواهد بود؟! مطمئنا خیر! چون کفش نقش بسیار حیاتی در کامل‌تر شدن تیپ و استایل ایفا می‌کند و به نوعی تیر خلاص خوشتیپ بودن را می‌زند. این موضوع درباره خانم ها اهمیت بیشتری می‌یابد چرا که این روزها کفش های زنانه تنوع بالایی دارند و از طرفی هر کدام از مدل های آن ها برای گونه بخصوصی از استایل ها و لباس ها طراحی شده اند.

پس اگر دوست دارید همیشه و همه جا استایل بی عیب و نقص داشته باشید، باید بدانید هر کفش مناسب کدام لباس و استایل است! فردوس آنلاین در این باره شما را راهنمایی خواهد کرد.

ست کردن رنگ کفش

تناسب کفش با قد و سبک لباس

حدود 90% خانم ها با اصل تناسب کفش و قد لباس آشنایی دارند و آن را رعایت می‌کنند.

لباس های مجلسی بلند یا کوتاه بهتر است با کفش های پاشنه بلند استایل شوند. ولی لباس های عروسکی و دخترانه یا کژوال با کفش های تخت یا صندل های دخترانه و مدرن، جلوه بیشتری خواهند داشت. پس برای ست کردن لباس و کفش حتما این نکته را مدنظر قرار دهید.

البته اگر جزو خانم های قد بلند هستید که فکر می‌کنید کفش پاشنه بلند مناسب شما نیست، می‌توانید از کفش های مجلسی تخت یا پاشنه 3 سانتی استفاده کنید. اما در هر صورت دقت کنید که سبک کفشی که انتخاب می‌کنید با سبک لباستان تناسب کامل داشته باشد وگرنه احتمال دارد زیبایی لباسی که به تن کرده اید هم زیر سوال برود!

برای خرید انواع کفش زنانه اینجا کلیلک کنید 

نقش موقعیت در انتخاب کفش

یک اصل اساسی در دنیای مد و فشن وجود دارد که می‌گوید مناسب موقعیت، کفش و لباس انتخاب کنید. یعنی اگر قرار رسمی و کاری دارید سعی کنید تمام آیتم هایی که استفاده می‌کنید، کلاسیک و رسمی باشند. یا اگر قصد شرکت در دورهمی دوستانه را دارید، بهتر است لباس ها و کفش اسپرت با رنگ های شاد بپوشید و انرژی درونیتان را با این روش آزاد کنید.

شاید بپرسید بهترین کفش ها برای موقعیت های رسمی و غیر رسمی کدامند؟! در پاسخ به این سوال باید بگویم که کفش هایی با پاشنه های متوسط (نه خیلی بلند) با طرح ساده و رنگ های مشکی، سورمه‌ای، قهوه‌ای، کرم و … گزینه مناسبی برای قرارها و موقعیت های رسمی هستند. از طرف مقابل صندل ها، بوت های بلند، کفش های روباز، کفش کتانی و ونس به عنوان کفش مناسب قرارهای دوستانه و موقعیت های معمولی معرفی می‌شوند.

مناسب شرایط جوی و هوا کفش بپوشید

مطمئنا در کنار تناسب قد لباس و موقعیت، شرایط آب و هوایی هم در انتخاب کفش باید در نظر گرفته شود. این موضوع را نه فقط فعالان صنعت مد بلکه هر انسان عاقلی تایید می‌کند. پس اگر قرار است در یک روز بارانی به مهمانی بروید، سعی کنید کفش رو بسته بپوشید یا مثلا برای قرارهای دوستانه خود در تابستان، از صندل هایی مناسب فصل استفاده کنید. ضمنا کفش های رو بسته مثل ونس و کتانی یا کالج برای روزهای بهاری و پاییزی که شرایط هوایی یکسان ندارند نیز گزینه های خوبی هستند.

3 ترفند برای انتخاب رنگ کفش

درباره تمام مباحث پیرامون انتخاب کفش زنانه صحبت کردیم و اکنون نوبت به مهمترین مورد، یعنی رنگ کفش است. شما با عمل به یکی از 3 روش زیر می‌توانید بهترین رنگ کفش را انتخاب کنید و به این ترتیب استایلی با رنگ های مناسب داشته باشید.

  1. رنگ کفش را هماهنگ با رنگ لباس هایتان انتخاب کنید
  2. رنگ کفش و لباس هایتان را از میان رنگ های مکمل برگزینید
  3. از رنگ های متضاد استفاده کنید
ست کردن کفش با انواع لباس

هماهنگی رنگ کفش و رنگ لباس ها

انتخاب کفش دقیقا همرنگ لباس ها، کمی قدیمی به نظر می‌رسد و ممکن است استایل شما را از حالت بروز و مدرن خارج کند. به همین دلیل توصیه می‌کنم در این صورت، از کیف و روسری با رنگ متضاد استفاده کنید یا این که مثلا شلوار جین آبی یا یخی بپوشید. مگر این که لباس ها و کفش هایتان از دسته رنگ های خنثی، یعنی سفید و مشکی، باشند.

انتخاب کفش و لباس با رنگ های مکمل

بی شک بهترین روش برای انتخاب رنگ کفش، همین روش است. فقط شما برای این که بتوانید لباس ها و کفش‌تان را از رنگ های مکمل هم انتخاب کنید، باید آشنایی کامل با دنیای رنگ ها داشته باشید. یا حداقل از گوگل برای شناخت رنگ های مکمل کمک بگیرید.

اکنون سوالی که مطرح می‌شود این است که؛ اگر لباس ها همرنگ نبودند و رنگ های متفاوت داشتند در آن صورت رنگ کفش ها باید مکمل کدام آیتم باشد؟! در این حالت باید ببینید رنگ غالب استایل شما کدام است و سپس رنگ کفش ها را از میان رنگ های مکمل آن انتخاب کنید. یا این که این ترفند را برای مهمترین آیتم استایل و کفش ها، اجرا کنید. به طور مثال در تیپ روزمره و خیابانی، مانتو و کفش را از رنگ های مکمل یکدیگر برگزینید.

تصویری از ست کیف و کفش

استفاده از رنگ های متضاد (کنتراست رنگی) در کفش و لباس

این روزها بسیاری از خانم های جوان کفش ها و لباس های خود را از رنگ های کاملا متضاد انتخاب می‌کنند. این ترفند بیشتر به درد خانم های جسور و ریسک پذیر می‌خورد و برای همه مناسب نیست. پس اگر دوست دارید استایل های متفاوت و جذاب داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم حتما برای یکبار هم که شده بر اساس اصل کنتراست رنگی، تیپ بزنید و مثلا کفش و شومیز سورمه‌ای را با دامن یا شلوار قرمز ست کنید یا این که رنگ سبز یشمی را در کنار رنگ آبی درباری بگذارید. مطمئنم پشیمان نخواهید شد!

کفش های ترند برای خانم های علاقمند به استایل های مد روز

خانم ها به طور کلی دو دسته اند؛ دسته اول کسانی که سعی می‌کنند از کفش ها و لباس های شیک استفاده کنند، حتی اگر آن ها مد روز نباشند. و دسته دوم افرادی که همیشه روی محور مد حرکت می‌کنند و به پوشیدن لباس ها و کفش های ترند علاقه دارند.

اگر جزو دسته دوم هستید باید بدانید که دنیای مد و فشن روز به روز در حال تغییر است و همین موضوع سبب می‌شود تا هر سال و در هر فصل، کفش ها و لباس های متفاوتی ترند شوند. به طور مثال در سال 2023 دو گروه از کفش های زنانه بسیار ترند شده اند که در ادامه آن ها را معرفی کرده ام؛

کفش های اسپرت دو جنسیتی

بعضی از کفش ها، مخصوصا کفش های اسپرت، دو جنسیتی هستند. یعنی هم توسط خانم ها و هم توسط آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در میان این گروه از کفش ها، سه مدل کفش های کالج و ونس ها، چکمه ها و بوت های سربازی و اسنیکرزها در سال 2023 به عنوان کفش های ترند زنانه و دخترانه معرفی می‌شوند. پس اگر دوست دارید طبق مد، تیپ بزنید می‌توانید این کفش ها را با لباس های لش و اسپرت استایل کنید.

کفش های مجلسی ترند

کفش های مجلسی زنانه ترند 2023 کفش هایی هستند که با استفاده از سنگ های تزئینی یا با روش جواهر دوزی، تزئین شده اند. این مدل کفش ها با اکثر لباس های مجلسی، مخصوصا لباس شب ها و پیراهن های مدل ماهی دنباله دار ست می‌شوند و زیبایی غیر قابل وصفی به استایل شما می‌بخشند.

ست کردن کفش با لباس

پیشنهاد نهایی فردوس آنلاین برای خانم های خوش استایل و شیک پوش

در این مقاله تمام نکات و موارد مهم برای انتخاب کفش مناسب را گفتیم. ولی این را فراموش نکنید که این ها یکسری نکات کلی هستند که شما باید با درنظر گرفتن آن ها در استایل های گوناگون، سبک پوشش شخصی و مورد علاقه خودتان را پیدا کنید.

در نهایت این که برای خرید انواع مانتو، کت، کت و شلوار، شومیز، انواع کیف و کفش زنانه و دخترانه با قیمت مناسب و کیفیت عالی، کافیست به بخش فروشگاهی سایت فردوس آنلاین مراجعه کنید و از میان صدها مدل متنوع، خرید خود را انجام دهید.

لینک مربوطه 

سوالات متداول

سه نکته وجود دارد که باید به اون ها عمل کرد.

  1. رنگ کفش را هماهنگ با رنگ لباس هایتان انتخاب کنید.
  2. رنگ کفش و لباس هایتان را از میان رنگ های مکمل برگزینید.
  3. از رنگ های متضاد استفاده کنید.
 

فردوس آنلاین بهترین و آسان ترین گزینه برای انتخاب است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر جدیدتر