فردوس آنلاین

ست کردن کت زنانه مجلسی با شلوار

 کت های زنانه مخصوصا کت تک در ابتدا به عنوان یک لباس مجلسی زنانه طراحی می‌شد و هنوز هم از نظر اکثر مادرها و مادربزرگ ها این لباس یک لباس مجلسی پوشیده و خیلی شیک است که بهتر است با دامن پوشیده شود.

در نگاه کلی هم ست کردن کت زنانه مجلسی با دامن گزینه بهتری است اما با این حال شما می‌توانید این کت را با شلوار پارچه‌ای راسته، بگ و بوت کات ست کنید و یک استایل مجلسی خیلی زیبا داشته باشید. حالا اگر کت شما کار شده و سنگ دوزی شده است می‌توانید مثلا شلوار پارچه‌ای سنگ دوزی شده بخرید یا این که بعد از خرید شلوار آن را به سلیقه خودتان سنگ دوزی کنید تا هماهنگی میان شلوار و کت بیشتر شود و کت و شلوار شما حالت مجلسی‌تر داشته باشد.

در ضمن شما می‌توانید از زیر کت مجلسی یک شومیز حریر بپوشید و یک استایل کاملا مجلسی و خانومانه داشته باشید. با قرار دادن کفش مجلسی و یک کیف کوچک دستی هم در کنار این ست کت و شلوار و شومیز مجلسی، استایل و تیپ شما تکمیل خواهد شد.

ست کردن کت زنانه اسپرت با شلوار

کت زنانه اسپرت به کت هایی گفته می‌شود که بیشتر در محیط های غیر رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند و حالت رسمی و مجلسی یا به عبارت صحیح‌تر سبک کلاسیک ندارند. کت های جین زنانه، کت های چرم زنانه، کت های کتان و کت هایی که مدل گشاد و به اصطلاح لَش دارند از جمله کت های زنانه اسپرت هستند که برای استایل خیابانی یا دورهمی های دوستانه بیشتر کاربرد دارند.

این مدل کت ها بهتر است در وهله اول با شلوارهای اسپرت مثل شلوار جین، شلوار کتان، شلوار چرم یا لگ و در وهله دوم و در صورت در دسترس نبودن این مدل شلوارها با شلوارهای کلاسیک مثل شلوار چرم راسته ست شوند و پوشیدن آن ها با شلوارهای رسمی مثل شلوار پارچه‌ای به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

ست کردن کت زنانه با شلوار دمپا

اگر کوتاه قد هستید یا این که دوست دارید قدتتان بلندتر از چیزی که هست دیده شود، حتما کت تک خود را با شلوار دمپا ست کنید. شلوارهای دمپا در حالت کلی پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهند و به این ترتیب باعث بلند قد دیده شدن شما می‌شوند، حال اگر شما کت خود را با این مدل شلوارها ست کنید بی بروبرگرد از نظر اطرافیان قد بلندتر دیده خواهید شد.

شلوار دمپای پارچه‌ای بیشتر برای کت هایی که مجلسی هستند یا برای مواقعی که می‌خواهید تیپ رسمی داشته باشید مناسب اند و از طرف مقابل شلوارهای دمپای جین یا کتان برای ست کردن با کت در موقعیت های غیر رسمی انتخاب خوبی هستند.

فقط توجه داشته باشید که شلوار دمپا چه جین باشد و چه پارچه‌ای، با کتی که قد بلند دارد ترکیب چندان جالبی نخواهد داشت. پس اگر قد کت شما بلندتر از 85 الی 90 است و به دنبال شلوار مناسب برای ست کردن با آن هستید، توصیه می‌کنم اصلا به سراغ شلوارهای دمپا نروید.

ست کردن کت زنانه با شلوار بگ

ست کت زنانه با شلوار بگ پارچه‌ای یکی از ست های پرطرفدار در میان خانم های جوان است چون این دو پوشش وقتی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند زیبایی و جذابیت استایل را چندین برابر افزایش می‌دهند. شلوارهای بگ معمولا با کت های کوتاه مناسب‌تر می‌شوند اما این روزها بسیاری از خانم ها حتی کت بلند را هم با شلوار بگ ست می‌کنند پس این موضوع کاملا سلیقه‌ای است.

اگر به دنبال شلوار مناسب برای ست کردن با کت اسپرت هستید هم پیشنهاد من به شما شلوار بگ جین است. استفاده از شلوار جین های بگ که رنگ روشن دارند در کنار کت هایی که رنگ های پاستیلی دارند باعث متعادل شدن استایل شما می‌شوند. پس این گزینه برای دختران جوانی که به پوشیدن کت علاقه دارند اما دوست ندارند تیپ خیلی خانومانه داشته باشد، مناسب است.

حتی استایل کت هایی که حالت نسبتا گشاد دارند با شلوارهای بگ جین یا کتان رنگ روشن یکی از ست های ترند دختر خانم ها در سال های اخیر بوده و هست!

ست کردن کت زنانه با شلوار راسته

شلوار راسته خود به دو دسته راسته جذب و مام فیت تقسیم می‌شود که راسته های جذب برای ست کردن با کت های بلندتر و مام فیت ها برای ست کردن با کت هایی که قد نسبتا کوتاهی دارند هستند مناسب‌تر اند.

شلوارهای راسته پارچه‌ای پیشنهاد من به خانم هایی است که به دنبال یک شلوار مناسب برای استفاده در محیط های رسمی مثل محل کار یا دانشگاه هستند و می‌خواهند آن را با یک کت رسمی ست کنند چون همانطور که می‌دانید شلوار پارچه‌ای بیشتر به عنوان یک پوشش رسمی شناخته می‌شود و وقتی در کنار کت قرار بگیرد استایل شما را به استایل کاملا رسمی تبدیل می‌کند.

اما شما می‌توانید همان کت زنانه‌ای که برای محیط های رسمی با شلوار راسته پارچه‌ای ست می‌کنید را با شلوار مام فیت جین ست کنید و به همین راحتی برای شرکت در دورهمی دوستانه یا محیط های غیر رسمی آماده شوید.

در مجموع خود من اگر یک انتخاب برای ست کردن شلوار با کت زنانه داشته باشم، حتما شلوار راسته را انتخاب می‌کنم.

ست کردن کت زنانه کوتاه با شلوار

منظور از کت زنانه کوتاه کت هایی هستند که قد کوتاه دارند و قد آن ها تا کمر شما می‌رسد یا این که سبک نیم تنه و کراپ دارند و بالای کمر می‌مانند. این مدل کت ها مسلما در مهمانی ها و مجالس یا دورهمی ها استفاده می‌شوند پس بهتر است با شلوار پارچه‌ای راسته یا بگ ست شوند.

البته شلوارهایی که برای ست کردن با کراپ کت ها مناسب اند سبک خاصی دارند مثلا این که فاق آن ها بلندتر است و کمرشان به طور کامل کمر و دور شکم را می‌پوشاند. پس حواستان باشد که برای استایل با کت زنانه کوتاه (کراپ کت ها) حتما از این سبک شلوار بگ ها بخرید چون در غیر این صورت پشیمان خواهید شد!

انتخاب شلوار مناسب برای ست کردن با کت یقه آرشال

حتما می‌دانید که کت های یقه آرشال جزو کت های پرطرفدار در میان بانوان هستند! از همین رو ما تصمیم گرفتیم به صورت جداگانه در این مقاله از سری مقالات فردوس آنلاین درباره استایل با کت زنانه یقه آرشال صحبت کنیم.

کت زنانه یقه آرشال در یک تقسیم بندی کلی در زیر مجموعه کت های مجلسی قرار می‌گیرد به همین دلیل هم شلوار پارچه‌ای بهترین نوع شلوار برای ست کردن با آن است. با این حال اگر شما کت بلند یقه آرشال دارید و آن را برای استایل های خیابانی یا مهمانی های غیر رسمی استفاده می‌کنید، می‌توانید به همراه لگ یا شلوارهایی که حالت جذب دارند مثل شلوارهای کتان کش جذب قد 90 آن را بپوشید و در کنار آن از یک شال همرنگ شلوار برای تکمیل کردن استایل خود استفاده کنید.

تصویر جدیدتر