فردوس آنلاین

کفش

نکاتی که هنگام خرید اینترنتی کفش زنانه باید به آن ها توجه کنید!

کفش

نکاتی که هنگام خرید اینترنتی کفش زنانه باید به آن ها توجه کنید!

همه ما از همان دوران کودکی، شنیده ایم که گفته اند “پا قلب دوم است”!  همین موضوع هم باعث شده تا در زمان خرید کفش، کمی بیشتر از خرید سایر لوازم حساسیت و دقت به خرج بدهیم. چون بالاخره پوششی که می‌خواهیم برای قلب دوممان استفاده کنیم باید استانداردهای لازم را داشته باشد. در خرید حضوری که کفش را از نزدیک می‌بینیم و می‌پوشیم و اگر راحت بود، آن را می‌خریم. ولی خب مشکل آنجایی خودش را نشان می‌دهد که شما یک جفت کفش زنانه در یک فروشگاه اینترنتی می‌بینید و مجذوب زیبایی آن می‌شوید! احتمالا در همان لحظه اول این فکر به ذهنتان خطور می‌کند که از کجا بفهمم این کفش دقیقا مطابق عکسش است؟ یا این که اگر بعد از خرید و وقتی به دستم رسید، آن را پا زدم و سایزم نبود چه؟! و افکار منفی این چنینی!

درصد زیادی از خانم ها در مواجهه با این افکار منفی، قید خرید اینترنتی کفش را می‌زنند و سعی می‌کنند یکی از کفش های موجود در فروشگاه های حضوری را بخرند، حتی اگر چندان باب میلشان نباشد. خیلی های دیگر هم دل را به دریا می‌زنند و مدلی که پسندیده اند را می‌خرند. شما جزو کدام دسته اید؟!

من نه جزو دسته اولم که از علاقه و خواسته قلبیم بگذرم، نه جزو دسته دومم که ریسک کنم! بلکه سعی می‌کنم با در نظر داشتن چند نکته خیلی ساده، هوشمندانه خرید کنم. اگر می‌خواهید بدانید این نکات کدامند، با من همراه باشید.

1. فروشگاه اینترنتی کفش زنانه را با نهایت دقت انتخاب کنید!

انتخاب فروشگاه نه فقط برای خرید کفش زنانه بلکه برای خرید هر وسیله‌ای، بسیار مهم است. در بسیاری از مواقع دیده شده فروشنده بعد از واریز مبلغ توسط خریدار، محصول را برای او نفرستاده یا این که محصول فیک و بی ارزش ارسال کرده! پس در این مورد حواستان را خیلی جمع کنید و حدالامکان به سراغ فروشگاه هایی بروید که علاوه بر شعبه آنلاین، شعب حضوری هم دارند و آدرس شعب حضوری را در سایتشان ثبت کرده اند.

یا مثلا می‌توانید پس از بازدید از سایت، از صفحه اینستاگرام فروشگاه هم دیدن کنید و نظراتی که مشتریان زیر پست ها منتشر کرده اند را ببینید و بر طبق آن تصمیم بگیرید.

کفش زنانه

انتخاب فروشگاه مورد اعتماد برای خرید کفش زنانه

2. تک تک تصاویر مربوط به کفش مورد نظر را با دقت ببینید

یک سوال؛ آیا شما در زمان خرید حضوری کفش زنانه، کفش را از تمام زوایا زیر ذره بین نمی‌گذارید؟! پس این کار را در خرید آنلاین هم انجام دهید. یعنی تصاویری که فروشنده از کفش منتشر کرده را با دقت ببینید. حتی اگر فروشنده از تمام زوایای کفش، عکس منتشر نکرده بود می‌توانید پیام بفرستید و از او بخواهید تصاویر بیشتری برایتان ارسال کند.

کفش زنانه

با توجه به این نکات، با خیال راحت بهترین کفش زنانه را بخرید

3. قواعد و قوانین فروشگاه اینترنتی را کامل مطالعه کنید

بزرگترین استرس و چالشی که بیشتر خانم ها هنگام خرید کفش زنانه به صورت اینترنتی با آن مواجه هستند، سایز کفش است. به همین خاطر هم بعضی از فروشگاه های اینترنتی، شرط تعویض سایز را در نظر گرفته اند تا مشتریان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

برخی از فروشگاه هایی که در تهران شعبه حضوری دارند، حتی شرایط بهتر مثل پرداخت درب منزل دارند. یا مثلا به درخواست شما چند جفت یا چند سایز کفش برایتان ارسال می‌کنند تا بتوانید راحت‌تر انتخاب کنید.

پس بهتر است حواستان به قوانین و شرایط فروشگاه باشد! من اگر این شرایط، مخصوصا شرط تعویض سایز را در سایت فروشگاه نبینم حتما از تیم پشتیبانی سوال می‌کنم. توصیه می‌کنم شما هم با انجام اینکار ریسک خرید آنلاین کفش را به حداقل برسانید.

4. رنگ کفش در تصویر ممکن است با رنگ واقعی آن چند درجه تفاوت داشته باشد

عکس محصولات غالبا برای زیبایی و جذابیت بیشتر، روتوش می‌شوند. بنابراین این کاملا طبیعی است که رنگ آن ها با رنگ واقعی‌شان کمی تفاوت داشته باشد. حتی اگر تصاویر روتوش هم نشده باشند، باز نور محیط و رنگ هایی که در اطراف آن قرار دارند، روی رنگ واقعی کفش تاثیر می‌گذارند و ممکن است آن را چند درجه تیره‌تر یا روشن‌تر کنند.

با این حساب اگر روی رنگ خیلی خیلی حساس هستید، یا یک جفت کفش با رنگ خیلی خاص می‌خواهید بهتر است بی خیال خرید اینترنتی شوید.

5. مشخصات و ویژگی های کفش را با دقت مطالعه کنید

تقریبا همه سایت ها در صفحه محصول، جدول راهنما سایز به همراه یک سری ویژگی و مشخصات آن را درج می‌کنند. این اطلاعات فقط با هدف راهنمایی شما در این صفحه درج شده اند پس حتما آن ها را با دقت بخوانید. به طور مثال امکان دارد سایز و قالب کفش، استاندارد نباشد یا ویژگی خاصی داشته باشد که روی انتخاب شما تاثیر بگذارد.

متاسفانه بعضی از خانم ها به ویژگی هایی نظیر جنس کفش، جنس زیره و سایز پاشنه و موارد این چنینی بسنده می‌کنند و باقی موارد را نمی‌خوانند، همین موضوع سبب می‌شود بعد از خرید دچار مشکل شوند.

تقریبا همه سایت ها در صفحه محصول، جدول راهنما سایز به همراه یک سری ویژگی و مشخصات آن را درج می‌کنند. این اطلاعات فقط با هدف راهنمایی شما در این صفحه درج شده اند پس حتما آن ها را با دقت بخوانید. به طور مثال امکان دارد سایز و قالب کفش، استاندارد نباشد یا ویژگی خاصی داشته باشد که روی انتخاب شما تاثیر بگذارد.

متاسفانه بعضی از خانم ها به ویژگی هایی نظیر جنس کفش، جنس زیره و سایز پاشنه و موارد این چنینی بسنده می‌کنند و باقی موارد را نمی‌خوانند، همین موضوع سبب می‌شود بعد از خرید دچار مشکل شوند.

6. قبل از خرید اینترنتی کفش زنانه، سایز کف پایتان را اندازه بگیرید

90 درصد انسان ها این باور را دارند که سایز کف پا بعد از یک سنی، دیگر تغییر نمی‌کند. در حالی که این تصور درباره همه افراد صادق نیست! شاید شما خودتان قبلا این مورد را تجربه کرده باشید که با تغییر سایز بدن و به اصطلاح چاق و لاغر شدنتان، سایز کف پایتان هم تغییر کرده باشد. از طرفی کفش های زنانه مختلف معمولا قالب های متفاوتی دارند و اینطور نیست که مثلا سایز کفش های مجلسی با کفش های کتانی و اسپرت، یکی باشد.

با این تفاسیر اگر می‌خواهید از بابت سایز کفش به مشکل نخورید، باید سایز کف پایتان را به طور دقیق اندازه بگیرید.

کفش زنانه

اندازه گیری سایز کف پا برای خرید اینترنتی کفش زنانه

راهنمای تعیین سایز کف پا برای خرید کفش زنانه

برای تعیین و اندازه گیری دقیق سایز پا، کافیست کف پایتان را روی برگه کاغذی بگذارید و سپس نوک انگشت شست و پشت پاشنه را علامت بزنید و این فاصله را اندازه بگیرید. فقط دقت کنید که علامت ها دقیقا مماس نقاط گفته شده از پا باشند وگرنه مطمئنا اندازه بدست آمده، سایز دقیق کف پایتان نخواهد بود!

حالا طبق اندازه بدست آمده و با کمک جدول زیر، سایز پایتان را مشخص کنید؛

قالب بزرگ

قالب استاندارد

قالب کوچک

 CM23.5 = 37

 CM23 = 37

 CM21.5 = 36

 CM24.5 = 38

 CM24 = 38

 CM22.5 = 37

 CM25.5 = 39

 CM25 = 39

 CM23.5 = 38

 CM26.5 = 40

 CM26 = 40

 CM24.5 = 39

 CM25.5 = 40

راهنمای تعیین سایز کف پا

راهنمای تعیین سایز کف پا

✅ در نظر داشته باشید که اگر قرار است کفش را با جوراب ضخیم بپوشید، در زمان تعیین سایز هم باید جوراب ضخیم پوشیده باشید.

✅ عملیات تعیین سایز کف پا را روی پای راستتان اجرا کنید. چون در بیشتر افراد، سایز دو پا یکی نیست و اگر شما کف هر دو پا را اندازه بگیرید، احتمالا دچار سردرگمی خواهید شد.

سخن پایانی

با عنایت به این نکات، دیگر دغدغه‌ای بابت خرید کفش زنانه و دخترانه از فروشگاه های اینترنتی نخواهید داشت. فقط کافیست یکبار در خرید اینترنتی کفش زنانه، این نکات را مورد توجه قرار دهید تا بدانید خرید اینترنتی آنقدرها هم سخت و استرس زا نیست!

به عنوان نکته پایانی این را هم بگویم که بلافاصله بعد از تحویل کفش، آن را امتحان کنید تا در صورت مناسب نبودن سایز یا وجود هرگونه مشکلی بتوانید برای تعویض یا مرجوعی آن اقدام کنید.

 

امتیاز :
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر جدیدتر