فردوس آنلاین

مناسب‌ترین کفش برای لباس مجلسی مشکی

اصول ست کردن کفش و لباس مجلسی زنانه و دخترانه

یکی از مواردی که برای داشتن استایل بی عیب و نقص و جذاب باید مورد توجه قرار داده شود، انتخاب کفش با رنگ و مدل مناسب است. حال فرقی ندارد استایل شما مجلسی باشد، رسمی یا اسپرت در هر صورت باید کفشی انتخاب کنید از نظر رنگ و مدل، با لباس هایتان هماهنگ و به اصطلاح ست باشد.

بسیاری از خانم ها، برای استایل ها و تیپ های مجلسی یک یا نهایتا دو جفت کفش با رنگ خنثی مثل سفید یا مشکی، و مدل معمولی و ساده خریداری می‌کنند تا بتوانند آن را با لباس ها و استایل های متفاوت استفاده کنند. ولی دسته دیگری از بانوان اینطور نیستند و ترجیح می‌دهند کفش های مجلسی متعدد و متنوع داشته باشند.

اگر جزو دسته دوم هستید و عادت دارید لباس های مجلسی خود را با کفش های متنوع ست کنید، این مقاله فردوس آنلاین را از دست ندهید! چرا که در این مقاله به این سوال پرتکرار که با هر مدل لباس مجلسی چه مدل و چه رنگ کفشی می‌توان پوشید، پاسخ داده ایم.

ازنظر طراحان مد و فشن آرتیست ها، لباس های مجلسی قابلیت استایل کردن با انواع کفش های پاشنه بلند، لژدار، تخت، اسپرت و بوت را دارند. فقط یک سری اصول وجود دارد که برای استایل بهتر آن ها باید رعایت شوند. در ادامه با این اصول آشنا خواهید شد.

اصول ست کردن رنگ ها در کفش و لباس مجلسی

اولین و مهمترین اصل برای ست کردن کفش و لباس مجلسی، شناخت رنگ هایی است که با یکدیگر ست می‌شوند. بنابراین شما برای این که استایلی بی نقص و خاص داشته باشید و در مهمانی ها و مجالس بدرخشید، باید بدانید هر رنگ لباس را با چه رنگ کفشی می‌پوشند.

مناسب‌ترین کفش ها برای ست کردن با لباس مجلسی مشکی

مشکی، یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در لباس های مجلسی زنانه و دخترانه است. این رنگ از جمله رنگ های خنثی به حساب می‌آید و همین موضوع سبب می‌شود تا تقریبا با تمام رنگ ها ست شود. یعنی شما می‌توانید لباس مجلسی مشکی خود را با هر رنگ کفشی ست کنید و استایلی زیبا داشته باشید. اما با انتخاب کفش هایی به رنگ قرمز، صورتی، بنفش، آبی درباری یا آبی کاربنی، زرد، سبز یشمی و کفش های طرحدار پلنگی می‌توانید استایلتان را از حالت بی روح و یکنواخت خارج کنید و به آن طراوت و شادابی ببخشید.

مناسب‌ترین کفش برای لباس مجلسی مشکی

کفش مناسب برای لباس مجلسی مشکی

مناسب‌ترین کفش ها برای ست کردن با لباس مجلسی سفید

لباس مجلسی سفید، مخصوصا در عروسی ها و جشن عقدها، فقط توسط عروس خانم ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در میان سایر بانوان طرفداران زیادی ندارد. اما خب با این حال بعضی از خانم ها برای دورهمی ها و مهمانی های خانوادگی، لباس های سفید انتخاب می‌کنند. و اینجاست که پیدا کردن کفش مناسب برای ست کردن با رنگ سفید، به یکی از دغدغه های آن ها تبدیل می‌شود!

کفش های سفید، طوسی، صورتی، یاسی، قرمز، طلایی، کرم، نقره‌ای و قهوه‌ای بهترین گزینه ها برای ست کردن با لباس سفید هستند. حالا شما می‌توانید بسته به کوتاه یا بلند بودن لباستان و مهمانی و مراسمی که قصد شرکت در آن را دارید، کفش پاشنه بلند یا تخت و یا حتی نیم بوت به یکی از این رنگ ها انتخاب کنید. مثلا اگر قرار است در یک مهمانی کوچک خانوادگی شرکت کنید و لباسی که انتخاب کرده اید سفید و کوتاه است، می‌توانید آن را با نیم بوت قهوه‌ای استایل کنید.

مناسب‌ترین کفش برای لباس مجلسی سفید

مناسب‌ترین کفش برای لباس مجلسی سفید

مناسب‌ترین کفش ها برای ست کردن با لباس مجلسی قرمز

رنگ قرمز بی شک یکی از اولین انتخاب های خانم ها و دختر خانم های سرزنده و شاد است. این رنگ حتی در میان لباس های مجلسی و پیراهن های کوتاه زنانه نیز به عنوان بهترین و زیباترین رنگ معرفی می‌شود و محبوبیت بالایی دارد.

شما هم اگر جزو طرفداران این رنگ هستید و لباس مجلسی به رنگ قرمز دارید، باید بدانید که بهترین رنگ برای ست کردن با قرمز، رنگ مشکی است. ولی خب کفش هایی به رنگ کرم، کالباسی، طلایی، نقره‌ای و سورمه‌ای نیز زیبایی و جذابیت خاصی به لباس مجلسی قرمز شما خواهند بخشید.

کفش مناسب لباس مجلسی قرمز

کفش مناسب لباس مجلسی قرمز

مناسب‌ترین کفش ها برای ست کردن با لباس مجلسی طلایی

رنگ طلایی برخلاف رنگ های خنثی، کمی سخت با سایر رنگ ها ست می‌شود. بنابراین اگر به لباس مجلسی های کار شده یا پولک دوزی طلایی علاقه دارید، باید بدانید که برای انتخاب کفش مناسب لباس موردنظرتان، باید نهایت دقت و توجه را به خرج بدهید.

لباس های مجلسی زنانه و دخترانه طلایی، معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ 1. لباس هایی که پارچه آن ها طلایی رنگ است 2. لباس هایی که با استفاده از دانتل یا پولک و جواهر دوزی طلایی تزئین شده اند و همه آن ها را طلایی رنگ می‌دانند.

حالا شما برای پیدا کردن کفش مناسب جهت استایل با لباس مجلسی طلایی رنگ، باید حتما به این که لباستان جزو کدام دسته است، توجه داشته باشید. چون لباس هایی که پارچه ساده طلایی دارند معمولا با کفش مشکی، طلایی کار شده و کرمی ست می‌شوند. ولی لباس های دسته دوم را فقط می‌توان با کفش های مجلسی مشکی ساده یا طلایی ساده ست کرد.

لباس مجلسی طلایی را با چه رنگ کفشی بپوشم؟

لباس مجلسی طلایی را با چه رنگ کفشی بپوشم؟

مناسب‌ترین کفش ها برای ست کردن با لباس مجلسی صورتی

صورتی، تا چند سال قبل بیشتر انتخاب دختر بچه ها و دختران نوجوان بود. اما در حال حاضر کت و شلوار مجلسی صورتی به یکی از ترندهای زنانه تبدیل شده و بسیاری از خانم های جوان در مراسمات مختلف از آن استفاده می‌کنند. شما هم اگر به این رنگ علاقمند هستید و برای مهمانی یا مجلسی که در پیش دارید، لباس مجلسی صورتی انتخاب کرده اید، بهتر است آن را با کفش مشکی، طوسی، کرم، نقره‌ای، سفید یا طلایی استایل کنید.

لباس مجلسی صورتی با این کفش ها ست می‌شود

لباس مجلسی صورتی با این کفش ها ست می‌شود

مناسب‌ترین کفش ها برای ست کردن با لباس مجلسی آبی

رنگ آبی، به عنوان رنگ سال 2022 معرفی شد و به دنبال آن لباس های زنانه اعم از لباس مجلسی، رسمی و اسپرت با این رنگ پارچه طراحی و دوخته شده و به بازار عرضه شد. البته به نظر من این رنگ هرگز از مد نمی‌افتد و به همین دلیل هم یک گزینه مناسب برای لباس مجلسی است! شما هم اگر با من هم نظر هستید و زیاد روی محور مد حرکت نمی‌کنید، می‌توانید لباس مجلسی یا لباس مهمانی خود را با این رنگ انتخاب کرده و آن را با کفش قرمز، مشکی، نقره‌ای، سفید و قهوه‌ای استایل کنید.

کفش های مناسب لباس مجلسی آبی

کفش های مناسب لباس مجلسی آبی

مناسب‌ترین کفش ها برای ست کردن با لباس مجلسی بنفش

همه خانم هایی که به استایل های خاص و متفاوت علاقه دارند، لباس هایی به رنگ بنفش انتخاب می‌کنند! از همین رو فردوس آنلاین به شمایی که دوست دارید در مجالس و مهمانی ها تک باشید و همه نگاه ها را به خود جذب کنید، لباس مجلسی بنفش مخصوصا بنفش بادمجانی را پیشنهاد می‌کند.

رنگ بنفش بادمجانی معمولا با رنگ مشکی، آبی درباری و طلایی ست می‌شود. و رنگ بنفش ملایم نیز با اکثر رنگ های شاد مثل زرد و نارنجی و … هماهنگ شده و ترکیب زیبا و بی نقصی خلق می‌کند. پس بعد از انتخاب لباس مجلسی بنفش، با درنظر داشتن این نکته می‌توانید کفش مناسب آن را نیز انتخاب و خریداری نمایید.

لباس مجلسی دخترانه بنفش بادمجانی و کفش مناسب آن

لباس مجلسی دخترانه بنفش بادمجانی و کفش مناسب آن

لباس مجلسی بلند را با چه مدل کفشی بپوشم؟

حالا که درباره رنگ های مناسب برای ست کردن با لباس مجلسی صحبت کردیم، نوبت به بررسی مدل لباس و معرفی کفش هایی که با لباس های بلند استایل می‌شوند، می‌رسد. لباس مجلسی ها و پیراهن های بلند با انواع کفش هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد هماهنگ می‌شوند و به زیباتر دیده شدن لباس، کمک شایانی می‌کنند.

1کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند اولین و بهترین گزینه برای ست کردن با لباس مجلسی بلند است. این مدل کفش ها مخصوصا با لباس های ماکسی و دنباله دار یا لباس هایی که قدشان بلندتر از قد شماست، خیلی زیباتر می‌شوند و از طرفی با بلندتر کردن قد شما کاری می‌کنند که لباس برازنده اندام و استایلتان باشد.

کفش پاشنه بلند بهترین گزینه برای لباس مجلسی بلند

کفش پاشنه بلند بهترین گزینه برای لباس مجلسی بلند

2. کفش تخت و بدون پاشنه

کفش های تخت که با نام کفش فلت هم شناخته می‌شوند، بیشتر برای مهمانی های کوچک و دورهمی های دوستانه و خانوادگی مناسب اند و کمتر کسی از آن ها به عنوان کفش مجلسی استفاده می‌کند. اما با این حال اگر قد بلندی دارید و یا به دلیل مشکلات دیگر نمی‌توانید کفش پاشنه بلند بپوشید، این مدل کفش ها برای شما گزینه مناسبی خواهند بود.

اصول ست کردن لباس مجلسی بلند با کفش زنانه تخت

اصول ست کردن لباس مجلسی بلند با کفش زنانه تخت

3. کفش اسپرت

اگر کلیپ های فرمالیته و یا ویدیوهای منتشر شده از مراسمات عقد و عروسی های جدید را دیده باشید، حتما متوجه شده اید که درصد زیادی از عروس خانم ها از کفش های کتانی و اسپرت در این مواقع استفاده می‌کنند. چون این کفش ها واقعا راحت هستند و حتی اگر ساعت ها هم در پا باشند، به هیچ وجه باعث خستگی و درد پا نمی‌شوند.

این ترفند برای شمایی که همیشه راحتی را در اولویت قرار می‌دهید، مطمئنا کارساز خواهد بود! فقط توجه داشته باشید که این سبک کفش ها فقط با لباس هایی که حالت اسپرت و دخترانه دارند هماهنگ می‌شوند. البته اگر لباس شما بلند باشد به طوری که کفش‌تان مشخص نباشد نیز می‌توانید به همراه آن کفش اسپرت بپوشید.

4. کفش لژدار

کفش های لژدار و کفش های پاشنه مبلی، عملکردی مثل کفش های پاشنه بلند دارند. به عبارت دیگر این مدل کفش ها به زیباتر و شیک‌تر دیده شدن لباس و قد بلند دیده شدن خودتان کمک می‌کنند ولی چون پاشنه آن ها پهن و یکسره است، نسبت به کفش های پاشنه بلند راحت‌تر هستند و برای افرادی که با پوشیدن کفش پاشنه بلند دچار پا درد و کمر درد می‌شوند مناسب‌تر خواهند بود.

انواع کفش لژدار زنانه مناسب مجالس و مهمانی ها

انواع کفش لژدار زنانه مناسب مجالس و مهمانی ها

5. بوت و چکمه

بوت و چکمه را هم شاید بتوان به عنوان کفش مناسب برای ست کردن با لباس مجلسی بلند معرفی کرد. اما خب این مدل کفش ها استفاده خیلی کمتری نسبت به سایر مدل ها دارند. چون اولا کفش زمستانه هستند و در نتیجه شما فقط می‌توانید برای مهمانی ها و مجالسی که در این فصل برگزار می‌شوند از آن ها استفاده کنید. و ثانیا فقط با مدل های خاصی از لباس های مجلسی بلند، مثل لباس های چاکدار، ست می‌شوند و ترکیبشان با سایر لباس ها ممکن است چندان جالب نباشد.

نیم بت ساده زنانه برای ست کردن با لباس مجلسی بلند

نیم بت ساده زنانه برای ست کردن با لباس مجلسی بلند

اصول ست کردن انواع کفش با لباس مجلسی کوتاه

کفش هایی که بالاتر و به عنوان کفش مناسب لباس مجلسی بلند معرفی کردیم، با لباس مجلسی های کوتاه نیز ست می‌شوند. منتهی ست کردن این کفش ها و لباس ها اصولی متفاوت از اصول و نکات گفته شده دارد. در نتیجه توصیه می‌کنم برای اطلاع از این اصول، ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید.

ست کردن کفش پاشنه دار و لباس مجلسی کوتاه

کفش پاشنه بلند به طور کلی یک کفش مجلسی شیک و زیباست که با هر سبک و هر مدل لباسی ست می‌شود. در نتیجه شما می‌توانید به راحتی لباس مجلسی کوتاه خود را با کفش های پاشنه دار بپوشید و استایلی زیبا داشته باشید. فقط چون قد لباس های مجلسی کوتاه، بالای زانو است و قسمتی از پاها در این مدل لباس ها لخت هستند، بهتر است حتما رنگ کفش را طوری انتخاب کنید که با رنگ لباس و رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد.

ست کردن لباس مجلسی کوتاه با کفش پاشنه بلند

ست کردن لباس مجلسی کوتاه با کفش پاشنه بلند

ست کردن کفش تخت با لباس مجلسی کوتاه

اگر لباسی که برای مهمانی انتخاب کرده اید، یک پیراهن کوتاه عروسکی و دخترانه است می‌توانید آن را با کفش های تخت مجلسی ست کنید. البته کفش های تخت برای استفاده در کنار لباس های رسمی مانند کت و شلوار و کت و دامن نیز مناسب هستند.

نکته مهم این که استایل کردن لباس مجلسی کوتاه و کفش تخت، هیچ ارتباطی به قد شما ندارد. یعنی شما حتی اگر قد متوسط هم داشته باشید، می‌توانید با خیال راحت لباس کوتاه خود را با کفش تخت استایل کنید.

کفش تخت مجلسی که می‌توان با لباس مجلسی ست کرد

کفش تخت مجلسی که می‌توان با لباس مجلسی ست کرد

ست کردن کفش لژدار با لباس مجلسی کوتاه

یکی دیگر از کفش های پیشنهادی ما به شما خانم عزیزی که در جستجوی یافتن کفش مناسب برای ست کردن با لباس مجلسی کوتاه هستید، کفش های لژدار است. این مدل کفش ها تنوع بالایی دارند ولی شما باید از میان مدل های مجلسی آن، مدل مناسب را پیدا کنید تا با لباستان هماهنگی داشته باشد.

لباس مجلسی کوتاه را با کفش لژدار ست کنید

لباس مجلسی کوتاه را با کفش لژدار ست کنید

ست کردن کفش اسپرت با لباس مجلسی کوتاه

من اگر در سن نوجوانی بودم، بدون لحظه‌ای تردید لباس ها و پیراهن های کوتاه را با کفش اسپرت و اسنیکرز ست می‌کردم. هر چند که امروزه اکثر دختران جوان نیز برای کمتر دیده شدن سنشان، در مهمانی ها، دورهمی ها و تولدها این استایل را انتخاب می‌کنند.

این مدل پیراهن کوتاه را با کفش اسپرت بپوشید

این مدل پیراهن کوتاه را با کفش اسپرت بپوشید

ست کردن بوت و چکمه با لباس مجلسی کوتاه

بالاتر و در قسمت مربوط به ست کردن بوت و چکمه با لباس مجلسی بلند گفته شد که این کفش ها فقط با لباس های بلند چاکدار، استایل می‌شوند. اما درباره لباس مجلسی و پیراهن های کوتاه اینطور نیست! یعنی شما می‌توانید در مهمانی ها و دورهمی های زمستانی، تقریبا تمام لباس های کوتاه و دخترانه را با بوت، نیم بوت یا چکمه استایل کنید. فقط دقت کنید که میان رنگ و مدل بوت و رنگ و مدل لباستان هماهنگی وجود داشته باشد.

اصول ست کردن پیراهن کوتاه دخترانه با بوت

اصول ست کردن پیراهن کوتاه دخترانه با بوت

سخن پایانی

در انتهای بحث این مورد را هم خدمتتان عرض کنم که در نهایت سلیقه شما مهمترین مسئله در انتخاب کفش مناسب برای ست کردن با لباس مجلسی است! یعنی برای داشتن انتخاب خوب که به دلتان بنشیند و در عین حال استایل شما را بی عیب و جذاب نشان دهد، باید در کنار نکات ذکر شده در این مقاله، سلیقه خودتان را هم درنظر بگیرید.

برای خرید انواع کفش های مجلسی زنانه و دخترانه همچنین مشاهده جدیدترین مدل ها و اطلاع از قیمت آن ها، پیشنهاد می‌کنم به بخش فروشگاهی سایت ما مراجعه نمایید. مطمئنم با دیدن قیمت های فردوس آنلاین، شگفت زده خواهید شد و با رضایت و اطمینان خاطر حداقل چند جفت کفش خریداری خواهید کرد!

سوالات متداول

ما در مجلیه فردوس آنلاین یک بلاگ در این باره داریم که میتونید با کلیک بر اینجا آن مطلب رو ببینید.

فروشگاه فردوس آنلاین میتونه گزینه مناسبی برای انتخاب باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر جدیدتر