فردوس آنلاین

Women's skirt

در این مطلب از فردوس آنلاین با انواع مدل دامن زنانه آشنا خواهید شد. آیا می‌دانید هر مدل دامن با چه لباسی ست می شود و در چه موقعیت هایی می‌توان استفاده کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

سبک های از جدیدترین مدل دامن شیکترین مدل دامن زنانه

از دیرباز تا کنون مردم در سراسر جهان از انواع مدل دامن زنانه به عنوان بخش مهمی از لباس استفاده می‌کنند، دامن‌ها در طی زمان دچار تغییرات زیادی شدند و انواع مختلفی پیدا کرده‌اند. در ادامه این مقاله به انواع مختلف دامن و تاریخچه آن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

تاریخچه دامن در طی سالیان اخیر

دامن‌ها بخش جدایی ناپذیر در استایل بانوان به حساب می‌آیند. که در طی سالیان دراز محبوبیت خود را حفظ کرده است، در ابتدا دامن پوششی مردانه به حساب می‌آمد که مردم آسیا و مصر استفاده میکردند اما به تدریج در اروپای غربی و آمریکا بانوان هم از این سبک لباس استفاده کردند استفاده این سبک لباس در میان بانوان رواج پیدا کرده است. از سال 1970 میلادی تا کنون هیچ یک از انواع و طرح های مختلف دامن مد غالب نبود و همواره انواع مختلف آن از طرح‌های کوتاه، بلند، متوسط و… در کنار هم در خیابان ظاهر شده‌اند.

جدیدترین مدل دامن زنانه
جدید ترین مدل های دامن زنانه

در ابتدا دامن فقط توسط ثروتمندان پوشیده میشد!

جنس اولین دامن‌ها از حصیر بود، رفته رفته مردم مصر از کتان برای بافت دامن استفاده می‌کردند افراد ثروتمند و با نفوذ از دامن‌های سبک تر و نازک تر می‌پوشیدند و افراد فقیرتر از لنگهای کتانی برای بافت دامن استفاده می‌کردند. هر چه موقعیت  اجتماعی افراد پایینتر بود پارچه دامنشان ارزان تر بود.

شیکترین و جدیدترین انواع مدل دامن زنانه در دنیا
دامن میدی با کمربند بلند بادی

لاکچری ترین و جدیدترین انواع مدل دامن زنانه در دنیا

در طی سالیان دراز شکل ظاهری و طرح دامن‌ها دچار تغییر و تحولات زیادی شده‌اند که برخی، از آن مدل‌ها منسوخ شده ولی اکثریت مدل دامن‌ها امروز در خیابان‌ها حضور چشمگیری دارند. که در ذیل انواع این دامن‌ها را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد برای خرید انواع مدل دامن‌های مختلف به سایت فردوس آنلاین سربزنید.

انواع مدل دامن زنانه راسته(Linear skirt model)

دامن خطی و راسته بهترین گزینه برای افرادی با اندام گلابی شکل می‌باشد. این مدل دامن تا روی زانو است و با انواع پارچه می‌توان این مدل را دوخت. دامن راسته از کمر شروع می‌شود و به باسن نمی‌چسبد در نهایت اندامتان را برجسته نشان نخواهد داد، و مدل آن نسبتا گشاد می‌باشد.

مدل دامن زنانه نامتقارن (Asymmetrical skirt style)
مدل دامن زنانه راسته

انواع مدل دامن زنانه نامتقارن (Asymmetrical skirt style)

این مدل دامن اکثرا به صورت مورب بریده می‌شود و یک طرف آن از طرف دیگر بلندتر می‌باشد، این دامن‌ها می‌توانند به صورت کوتاه، بلند، گشاد و تنگ باشند. مدل دامن نامتقارن حدودا از 150 سال پیش به وجود آمده و به خاطر ظاهر خاص هنوزم در عرصه مد وجود دارد، طرفدارن زیادی هم دارد.

مدل دامن زنانه نامتقارن (Asymmetrical skirt style)
مدل دامن زنانه نامتقارن

انواع مدل دامن زنانه مجلسی (Balloon or puffy skirt model)

دامن مجلسی یکی از گزینه‌های هر بانوی خوش استایلی می باشد زیرا این سبک دامن ظرافت اندام را بیشتر به نمایش می‌گذارند. براحتی با انتخاب یک مدل دامن مجلسی در مهمانی‌ها بدرخشید. برای خرید انواع مدل دامن زنانه مجلسی به سایت فردوس آنلاین مراجعه کنید. این سبک دامن در طرح‌های بلند، کوتاه، چیندار و نامتقارن در بازار موجود می باشد.

دامن زنانه مجلسی
عکس مدل جدید دامن زنانه مجلسی

دامن چیین دار جعبه ای زنانه یا پلیسه(Pleated or pleated box skirt)

این مدل دامن در دسته‌ی دامن‌های پلیسه دار  قرار می‌گیرد. در این طرح پارچه تا می‌شود و از دو طرف روی یک لایه پارچه زیرین خود قرار می‌گیرد و تا  دور دامن هم ادامه می‌یابد، معمولا این دامن با پارچه ضخیم تر دوخته می‌شود تا حجم قابل توجهی را داشته باشد. در دو مدل کوتاه و بلند در بازار عرضه می شود ولی کوتاه آن مناسب افرادی با قد کوتاه است که می خواهند پاهای خود را کشیده تر از حد معمول  نشان دهند.

دامن چیین دار جعبه ای زنانه
عکس دامن چیین دار جعبه ای زنانه

مدل دامن پلیسه ای جارویی (broomstick skirt)

در دامن‌های  پلیسه ای، پلیسه  میتواند اندازه‌های مختلفی داشته باشد، که در اندازه های مختلف کوتاه و بلند طراحی و دوخته می‌شود که با توجه به سبک سلیقه تان می‌توانید انتخاب نمایید. در اغلب مواقع این مدل را با پارچه‌های الیاف مصنوعی می‌دوزند تا شکل پلیسه‌های حفظ شود و تغییر نکند. در این دامن‌ها پلیسه‌های می‌تواند درشت با ریزتر دوخته شوند اما اگر فردی هستید که دوست دارید اندامتان کشیده تر به نظر برسد از پلیسه‌های ریزنر استفاده کنید.

مدل دامن پلیسه ای جارویی
عکس دامن پلیسه ای جارویی

مدل دامن حبابی، کلوش یا پفی (Bubble or puffy skirt model)

در دوخت دامن مدل حبابی نسبت به بقیه مدل‌ها پارچه زیادی استفاده می‌شود، معمولا تا روی زانو می‌باشد، به دلیل پف زیادی که دارد به دامن حبابی و پفی شهرت پیدا کرده است.

مدل دامن حبابی، کلوش یا پفی
عکس دامن حبابی، کلوش یا پفی

انواع مدل دامن زنانه دکمه دار (Buttoned skirt model)

 دامن طرح جلو دکمه ای برای هر فصل و هر استایلی مناسب  به نظر می رسند، شما می‌توانید یک دامن جلو دکمه دار سیاه و سفید را با یک بلوز مشکی و یک کفش قهوه‌ای چرم ست کنید همچنین می‌توانید این دامن را با یک تیشرت سفید، کیف حصیری بژ و صندل کرم یا بژ ست کنید و استایل جذابی را برای خود رقم بزنید.

مدل دامن زنانه دکمه دار
عکس مدل دامن زنانه دکمه دار

مدل دامن باری (Cargo skirt model) محبوب ترین انواع مدل دامن زنانه

 دامن طرح جلو دکمه ای برای هر فصل و هر استایلی مناسب  به نظر می رسند، شما می‌توانید یک دامن جلو دکمه دار سیاه و سفید را با یک بلوز مشکی و یک کفش قهوه‌ای چرم ست کنید همچنین می‌توانید این دامن را با یک تیشرت سفید، کیف حصیری بژ و صندل کرم یا بژ ست کنید و استایل جذابی را برای خود رقم بزنید.

مدل دامن باری
عکس مدل دامن باری

مدل دامن دایره ای (Circular skirt model)

این نوع دامن‌ها به شکل دایره‌ای بریده می‌شوند، پارچه دامن به یک کمربند وصل می‌شود و کمربند آن درست روی خط کمر فرد قرار می‌گیرد. در دوخت این نوع دامن نسبت به بقیه مدل‌های دامن از پارچه زیادی استفاده می‌شود. این مدل دامن در طرح‌های بلند و کوتاه در بازار وجود است و زمانی که فعالیت زیادی دارید بخاطر راحتی خودتان از این مدل استفاده کنید تا کارهایتان را بدرستی انجام دهید به همین دلیل به عنوان دامن تنیس هم مورد استفاده قرار میگیرند.

مدل دامن دایره ای
عکس مدل دامن دایره ای

رایج‌ترین انواع مدل دامن زنانه کلوش یا گشاد (flared skirt)

جزو دامن‌های گشاد است که از دایره‌ ای کامل تشکیل شده ؛ این نوع دامن به اکثریت خانم‌ها می‌آید و استایل جذابی را برای شما رقم میزند. دامن های کلوش مجلسی هم داریم که میتوان در اندازه‌های مختلف ربع دایره یا نیم دایره کلوش کرد. که اکثریت این نوع دامن کوتاه تا بالای زانو است.

مدل دامن زنانه کلوش
عکس دامن زنانه کلوش یا گشاد

دامن چین دار گودت زنانه (Goodet pleated skirt)

دامن چین‌دار یا دامن گودو، دامنی گشاد است و از مثلث‌ های مختلفی تشکیل شده‌اند که به یک تنۀ دامن متصل می‌شوند. اکثریت این دامن در مدل‌های کوتاه بالای زانو می‌باشد.

دامن چین دار گودت زنانه
عکس دامن چین دار گودت زنانه

مدل دامن گود (gored skirt model)

مدل دامن گود بسیار شبیه مدل دامن گودت است چرا که در این دامن هم از تکه‌های مثلثی استفاده می‌شود و تفاوت اصلی این دو دامن این است که در دامن گود مثلث‌ها در تمام طول دامن قرار دارند. در تمامی اندازه‌های بلند و کوتاه و متوسط تولید می‌شوند. برای خرید انواع مدل دامن زنانه می‌توانید به فروشگاه فردوس آنلاین مراجعه کنید و یا اینکه از طریق سایت این مجموعه به صورت آنلاین خرید خود را تکمیل نمایید.

مدل دامن گود (gored skirt model)
عکس مدل دامن گود (gored skirt model)

مدل دامن کولی (gypsy skirt)

به انواع مدل دامن زنانه کولی در قسمت میان تنه و زیر کمر حجم بیشتری اضافه می‌کنند. این مدل برای افرادی که می‌خواهند اندامشان پرتر نشان داده شود مناسب است. برای دوخت این دامن از پارچه‌های لخت و نرم استفاده می‌کنند و نسبت به بقیه مدل دامن از پارچه‌های زیادتری مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل دامن کولی (gypsy skirt)
عکس مدل دامن کولی (gypsy skirt)

مدل دامن دستمالی (handkerchief skirt)

این دامن به صورت مربعی شکل برش میخورد، و در چهار قسمت گوشه‌های تیز روبه پایین ادامه پیدا می‌کند. ممکن است به شکل مستطیلی هم برش بخورد، برای این دامن از پارچه لخت و نرم باید استفاده کرد در غیر این صورت ممکن است که قسمت‌های نوک تیز دامن درست شکل نگیرد و مدل آن بهم بریزد. طول این دامن معمولا تا زانو می‌باشد و ممکن است حتی بلندتر هم باشد.

مدل دامن دستمالی (handkerchief skirt)
عکس مدل دامن دستمالی (handkerchief skirt)

انواع مدل دامن زنانه کمر بلند یا کمر امپراطوری High Waist

همانطور که از نام این دامن پیداست دارای کمر بلندی است و معمولا کمربندهای تزیینی به همراه ابن دامن استفاده می‌کنند، قد این دامن متفاوت است که با توجه به سبک سلیقه تان می‌توانید بلند یا کوتاه آن را انتخاب کنید این مدل دامن را می توان با یک تی‌شرت تنگ ست کرد.

انواع مدل دامن زنانه کمر بلند یا کمر امپراطوری High Waist
عکس مدل دامن زنانه کمر بلند یا کمر امپراطوری

مدل دامن زنانه چین دار معکوس (inverted pleat skirt)

دامن‌های پلیسه از محبوبیت خاصی در بین بانوان برخودار هستند که دور تا دور آن از پلیسه‌های متعددی تشکیل شده است. تفاوت اصلی این دامن پلیسه با دامن پلیسه معمولی که در بالا بدان اشاره کردیم این است که چین‌های این دامن به گونه ای جمع میشوند که لبه های تا شده آن رو به بیرون باشند.

عکس مدل دامن زنانه چین دار معکوس

مدل دامن ماکسی (Maxi skirt model)

دامن‌های ماکسی به صورت چین دارو نامتقارن طراحی و دوخته می‌شوند، حتی در بعضی مدل‌های آن از تزیینات هم استفاده می‌کنند. که این مدل در سالهای اخیر بسیار ترند شده و بانوان بدان توجه زیادی نشان داده‌اند.

انواع مدل دامن زنانه ماهی یا پری دریایی

دامن ماهی همانطور که از نامش پیداست شبیه به ماهی است، که بیشتر برای استایل رسمی مناسب می‌باشد و گزینه مناسبی برای استایل کژوال نیست. اکثریت این دامن به صورت بلند تولید می‌شوند ولی مدل‌های کوتاه آن هم در بازار موجود است.

مدل دامن زنانه ماهی یا پری دریایی
عکس مدل دامن زنانه ماهی یا پری دریایی

مدل دامن کوتاه یا Mini Skirt

کوتاه ترین، دامن که می‌توانید پیدا کنید  دامن منی است. مری کوانت، طراح این نوع دامن است که در سال 1960 میلادی این مدل بسیار محبوب بود. با کمترین پارچه می‌توان این دامن را دوخت، معمولا این مدل دامن‌ها تنگ هستند ولی ممکن نوع چین دار آن هم پیدا کنید و حتی ممکن به صورت دایره‌ای هم باید. برای یک استایل غیر رسمی دخترانه دامن‌های کوتاه جین بسیار مناسب هستند.

مدل دامن کوتاه یا Mini Skirt
عکس مدل دامن کوتاه یا Mini Skirt

قدیمیترین انواع مدل دامن زنانه در جهان، مدل دامن کوتاه یا Mini Skirt است

این دامن‌ها در اصل نماد آزادی زنان و دختران بود، این نوع دامن را می‌توان بر روی نقاشی‌های دیوار مصر باستان مشاهده کرد که بر تن آکروبات‌های زن  بود.

مدل دامن کوتاه یا Mini Skirt
عکس مدل دامن کوتاه

مدل دامن مدادی (pencil skirt)

دامن مدادی برای استایل رسمی مناسب می‌باشد. اکثریت این مدل دامن قدی تا زانو دارند و اگر این دامن را روی زمین پهن کنید شما مستطیلی دارد. این در طراحی این دامن از چاک استفاده کرده‌اند زیرا اگر چاک نباشد راه رفتن با آن بسیار سخت می باشد.

انواع مدل دامن زنانه پلیسه (Pleated skirt)

دامن‌های پلیسه را با پارچه‌هایی با همین اسم می‌دوزند. این مدل که پلیسه‌هایی یک اندازه در طول  دارند، برای اندام لاغر بسیار مناسب است. که این نوع دامن به صورت بلند و کوتاه در بازار موجود می باشد برای خرید انواع دامن پلیسه سایت فردوس آنلاین را مشاهده کنید.

مدل دامن Tea height skirt
عکس مدل دامن زنانه پلیسه (Pleated skirt)

انواع مدل دامن زنانه پلیسه (Pleated skirt)

دامن‌های پلیسه را با پارچه‌هایی با همین اسم می‌دوزند. این مدل که پلیسه‌هایی یک اندازه در طول  دارند، برای اندام لاغر بسیار مناسب است. که این نوع دامن به صورت بلند و کوتاه در بازار موجود می باشد برای خرید انواع دامن پلیسه سایت فردوس آنلاین را مشاهده کنید.

مدل دامن Tea height skirt
عکس مدل دامن زنانه پلیسه (Pleated skirt)

مدل دامن Tea height skirt

همانطور که از نام این مدل برمی‌آید دامن‌هایی با بند بلند هستند که تقریبا 3تا 4 اینچ از زانو فاصله دارند و مچ پا کاملا دیده می‌شود.

مدل دامن اسکوتر (scooter skirt)

این مدل دامن‌ها کاملا با بقیه مدل ها و سبک ها متفاوت هستند در واقع شلوارهایی گشادی هستند که شبیه دامن می باشند.

مدل دامن پرده (Draped Skirt)

دتمن سارونگ برای موقعیت‌های غیر رسمی همچون کمتر ساحل کاربرد دارد در اندازه‌های کوتاه و بلند موجود است. در این مدل  پارچه دامن از قسمت کمر دور بدن پیچیده خواهد شد و معمولا با یک گره به طرف دیگر وصل می‌شود. اگر فردی هستید که دنبال دامن پوشیده میگردید این گزینه مناسب شما نیست.

مدل دامن پرده

عکس مدل دامن پرده (Draped Skirt)

بهترین و شیکترین انواع مدل دامن زنانه را برای خود انتخاب کنید

25 سبک از بهترین و پرطرفدارترین انواع مدل دامن زنانه  در این مطلب به شما ارائه شده است که با خواندن ویژگی‌های آن و با توجه به نوع فرم اندامتان بهترین مدل را برای خود انتخاب نمایید و استایل جذابی برای خود ایجاد کنید. فردوس آنلاین فروشگاه بی‌نظیر و پر سابقه در زمینه خرید و فروش انواع پوشاک زنانه می‌باشد که با مراجعه به سایت آن بروزترین انواع مدل دامن زنانه را مشاهده کنید و خرید خود را ثبت نمایید.

شیک ترین مدل دامن زنانه
شیک ترین مدل دامن زنانه

بهترین و شیکترین انواع مدل دامن زنانه را برای خود انتخاب کنید

25 سبک از بهترین و پرطرفدارترین انواع مدل دامن زنانه  در این مطلب به شما ارائه شده است که با خواندن ویژگی‌های آن و با توجه به نوع فرم اندامتان بهترین مدل را برای خود انتخاب نمایید و استایل جذابی برای خود ایجاد کنید. فردوس آنلاین فروشگاه بی‌نظیر و پر سابقه در زمینه خرید و فروش انواع پوشاک زنانه می‌باشد که با مراجعه به سایت آن بروزترین انواع مدل دامن زنانه را مشاهده کنید و خرید خود را ثبت نمایید.

جدید ترین مدل دامن زنانه
جدیدترین عکس مدل دامن زنانه
لوکس ترین مدل دامن زنانه
شیک ترین عکس مدل دامن زنانه
مدل دامن زنانه در رنگ نارنجی
مدل دامن زنانه در رنگ نارنجی
مدل دامن زنانه در رنگ سبز
مدل دامن زنانه در رنگ سبز

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر جدیدتر