فردوس آنلاین

رنگ طوسی با چه رنگی ست می‌شود؟
رنگ طوسی با چه رنگی ست می‌شود؟

رنگ طوسی یکی از رنگ های پرطرفدار و محبوب میان خانم ها و آقایان است. این رنگ در لیست رنگ های خنثی قرار می‌گیرد و تقریبا می‌توان گفت از آن رنگ هایی است که با طیف رنگ های زیادی ست می‌شود. منتهی شما برای این که بدانید طوسی را بیشتر با چه رنگی استایل کنید تا با اندام و رنگ پوستتان تناسب داشته باشد، باید با طیف رنگ های طوسی و همچنین بهترین آیتم هایی که می‌توانید در استایل و تیپ‌تان به این رنگ انتخاب کنید، آشنا باشید.

ما در مجله فردوس آنلاین درباره ست کردن رنگ های پرطرفدار صحبت کرده ایم و اکنون می‌خواهیم درباره رنگ محبوب، جذاب و اصیل طوسی با شما بانوان عزیز صحبت کنیم. پس اگر علاقمند به رنگ طوسی هستید با ما در مجله فردوس آنلاین همراه باشید.

رنگ طوسی کدام است؟

بیایید با هم رو راست باشیم! من خودم از افرادی هستم که همیشه رنگ طوسی و خاکستری را با یکدیگر اشتباه می‌گرفتم و نمی‌توانستم تشخیص دهم که طوسی کدام است و خاکستری کدام؟! تا این که با کمک طراحان مد فردوس آنلاین و با راهنمایی کارشناسان مجموعه متوجه شدم که رنگ طوسی ترکیبی از رنگ های سفید و سیاه است که با افزایش واحد هر یک از این رنگ ها در ترکیب مذکور، رنگ نهایی از طوسی خالص خارج شده و یک طیف رنگی دیگر پدید می‌آید که از رنگ های زیر مجموعه طوسی است. با بیشتر شدن رنگ سیاه نیز ترکیب حاصل کمی تیره‌تر از طوسی می‌شود که این رنگ، خاکستری نامیده می‌شود.

در تصویر زیر طیف های رنگی طوسی جذاب را مشاهده می‌کنید؛

رنگ طوسی کدام است؟

علم روانشناسی در توصیف علاقمندان به رنگ طوسی به چند ویژگی اشاره می‌کند که عبارتند از؛ با هوش، آرام، با اعتماد به نفس، داره قوه تفکر و تعقل بالا، محافظه کار و بی طرف در مسائل. با دقت در رفتار اطرافیانتان که به رنگ طوسی یا خاکستری علاقمند هستند متوجه خواهید شد که این افراد اصلا نیازی به تایید دیگران ندارند و توجه طلب نیستند بلکه برعکس ترجیح می‌دهند با قدرت تفکر خودشان تصمیم گیری کنند.

شاید دلیل وجود این ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی در علاقمندان به رنگ طوسی، خاکستری بودن رنگ سلول های مغز باشد!

رنگ های مکمل رنگ طوسی کدامند؟

بالاتر گفتیم که رنگ طوسی طیف های مختلفی دارد. شاید باورش کمی سخت باشد ولی رنگ لجنی که از نظر درصد زیادی از افراد نوعی رنگ سبز است نیز در اصل از طیف های طوسی به حساب می‌آید. پس اگر قرار باشد به سوال ” رنگ های مکمل رنگ طوسی کدامند؟” پاسخ بدهیم باید ابتدا مشخص کنیم که منظورمان کدام طیف رنگی طوسی است. چون پیدا کردن مکمل رنگ هایی که از ترکیب چند رنگ به وجود می‌آیند، به میزان قابل توجهی به رنگ غالب ترکیب آن ها بستگی دارد.

در تصویر زیر 8 طیف رنگی طوسی (تمام تناژهای این رنگ) را همراه با نام هر رنگ مشاهده می‌کنید؛

جدول مکمل رنگ طوسی

حالا بر حسب این جدول می‌توانید مکمل رنگ طوسی را از میان رنگ های زیر انتخاب کنید؛

استفاده از رنگ خاکستری در ست لباس های زنانه

استفاده از رنگ خاکستری در ست لباس های زنانه

شما اگر به رنگ طوسی و خاکستری علاقمند هستید و دوست دارید از این رنگ در استایل خودتان استفاده کنید، باید بدانید که دستتان برای انتخاب آیتم های مختلف مثل مانتو، شلوار، روسری، کیف و کفش و حتی اکسسوری هایی که این رنگی هستند، باز است. ولی اگر می‌خواهید تیپ و استایل زیبا و جذاب داشته باشید، توصیه می‌کنیم فقط یکی از پوشش ها یا نهایتا یک تکه لباس و یک اکسسوری را از تناژهای رنگ طوسی انتخاب کنید و به قول معروف، در انتخاب و استفاده از این رنگ افراطی عمل نکنید.

در تصاویر زیر چند استایل که رنگ های طوسی و خاکستری در آن ها استفاده شده را می‌بینید؛

استایل زنانه خاص و شیک با رنگ طوسی و سفید

استایل زنانه خاص و شیک با رنگ طوسی و سفید

استایل دخترانه و زنانه طوسی و مشکی

استایل دخترانه و زنانه طوسی و مشکی

تیپ و استایل متفاوت با رنگ خاکستری

تیپ و استایل متفاوت با رنگ خاکستری

استایل رسمی زنانه با ترکیب رنگ طوسی

استایل رسمی زنانه با ترکیب رنگ طوسی

مانتو طوسی را چطور ست کنیم؟

بهترین انتخاب ها برای ست کردن با مانتو طوسی، کیف و کفش و روسری به رنگ های زرد، سفید، آبی پاستیلی و مشکی است. البته این رنگ به طور کلی با اکثر رنگ های پاستیلی ست می‌شود و مخصوصا با روسری یا شال های پاستیلی رنگ، ترکیب فوق العاده‌ای خلق می‌کند. همچنین شلوار با تناژ طوسی پررنگ‌تر از رنگ مانتو که حالت خاکستری داشته باشد یا مشکی نیز برای ست کردن با مانتوهای طوسی کوتاه و بلند مناسب می‌باشد.

مانتو طوسی را چطور ست کنیم؟

مانتو طوسی را چطور ست کنیم؟

ست کردن مانتو طوسی با شلوار جین

ست کردن مانتو طوسی با شلوار جین

مانتو طوسی را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

مانتو طوسی را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

چطور در ست طوسی از اکسسوری استفاده کنیم؟

انتخاب اکسسوری آنقدر مهم است که می‌تواند به یکباره تغییری اساسی در استایل طوسی شما به وجود بیاورد و آن را به استایلی متفاوت و خاص تبدیل کند. پس بهتر است برای انتخاب اکسسوری هایی مثل روسری، زیورآلات، کیف و کفشی برای ست طوسی کمی وسواس به خرج بدهید!

می‌توانید برای انتخاب اکسسوری از تصاویر زیر الهام بگیرید؛

اکسسوری و کیف و کفش مناسب برای استایل طوسی

اکسسوری و کیف و کفش مناسب برای استایل طوسی

ست کردن شال گردن طوسی با شلوار طوسی

ست کردن شال گردن طوسی با شلوار طوسی

انتخاب اکسسوری مناسب در تیپ خاکستری

انتخاب اکسسوری مناسب در تیپ خاکستری

جواهرات و زیور آلات زنانه برای استایل طوسی

جواهرات و زیور آلات زنانه برای استایل طوسی

لباس مجلسی خاکستری را چطور ست کنیم؟

لباس مجلسی های طوسی و خاکستری جزو لباس هایی هستند که می‌توان گفت هرگز از مد نمی‌افتند و رنگ آن ها هیچوقت تکراری نمی‌شود. شما می‌توانید در لباس مجلسی خود که رنگ غالب آن طوسی است از دیگر تناژهای این رنگ یا پارچه های کارشده مشکی استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه ما به شما بانوان عزیز و شیک پوش این است که با بکارگیری پارچه های نگین دار یا لمه طوسی یا با منجوق دوزی های مشکی روی پارچه های ساتن طوسی و خاکستری، زیبایی و جلوه لباس خود را افزایش دهید.

ست کردن لباس مجلسی طوسی

ست کردن لباس مجلسی طوسی

لباس شب زنانه زیبا با رنگ طوسی

لباس شب زنانه زیبا با رنگ طوسی

بهترین ست های رنگی با طوسی

همانطور که در جدول ابتدای محتوا مشاهده کردید، رنگ طوسی با اکثر رنگ ها ست می‌شود ولی در این میان رنگ هایی وجود دارند که گویی برای ست کردن با طوسی خلق شده اند و وقتی کنار این رنگ قرار می‌گیرند، هارمونی بسیار زیبایی به وجود می‌آورند و چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند.

طوسی و صورتی

غیر ممکن است شما پیش کسی که سررشته ای در صنعت مد و پوشاک دارد، درباره پوشش های طوسی صحبت کنید و او اشاره‌ای به رنگ صورتی نکند! صورتی از آن رنگ هایی محسوب می‌شود که از همان ابتدا کنار طوسی و خاکستری بوده و هست.

ترکیب رنگ طوسی و صورتی

ترکیب رنگ طوسی و صورتی

صورتی بهترین رنگ برای ست کردن با خاکستری

صورتی بهترین رنگ برای ست کردن با خاکستری

ایده استفاده از رنگ صورتی در استایل طوسی

ایده استفاده از رنگ صورتی در استایل طوسی

طوسی و زرد

رنگ زرد از دیگر رنگ هایی است که وقتی در کنار رنگ طوسی می‌آید، ترکیب رنگی متعادل و ایده آل به وجود می‌آورد. شما برای داشتن تیپ و استایل چشم نواز و زیبا می‌توانید لباس های خود را از میان رنگ های طوسی و زرد مایل به نارنجی (زرد پررنگ) انتخاب کنید.

ترکیب رنگی طوسی و زرد

ترکیب رنگی طوسی و زرد

استفاده از رنگ زرد در استایل طوسی

استفاده از رنگ زرد در استایل طوسی

استایل زیبا با رنگ زرد و مشکی و طوسی

استایل زیبا با رنگ زرد و مشکی و طوسی

طوسی و زرشکی

زرشکی یک رنگ گرم است که استفاده از آن در کنار تناژهای کمرنگ طوسی، می‌تواند زیبایی بیشتری به استایل شما ببخشد و آن را از حالت بی روح و کسل کننده خارج کند. این رنگ پیشنهاد فردوس آنلاین به خانم های باوقاری است که رنگ صورتی را برای دختر بچه ها مناسب می‌دانند و به دنبال رنگی در تنالیته صورتی ولی سنگین‌تر و خانومانه‌تر از آن برای ست کردن با طوسی هستند.

ترکیب رنگ طوسی و زرشکی

ترکیب رنگ طوسی و زرشکی

ستفاده از رنگ زرشکی در کنار طوسی

استفاده از رنگ زرشکی در کنار طوسی

ست کردن شومیز طوسی با دامن و کیف و کفش زرشکی

ست کردن شومیز طوسی با دامن و کیف و کفش زرشکی

چه رنگ هایی را نباید با طوسی ست کرد؟

تنها رنگی که بهتر است آن را با طوسی ست نکنید، رنگ قهوه‌ای و تمام طیف های این رنگ مثل شتری، عسلی، شیری و … است. بجز رنگ قهوه‌ای شما می‌توانید از هر رنگ دیگری برای تکمیل کردن استایل طوسی خود بهره ببرید. فقط حتما در کنار این موضوع، به رنگ پوستتان هم توجه کنید و از اصل هماهنگی رنگ لباس و رنگ پوست غافل نشوید. این اصل می‌گوید توجه کنید که چه رنگ هایی روی پوست شما می‌نشینند پس از آن ها بیشتر در استایل‌تان بهره ببرید و کدام رنگ ها زیبایی رنگ طبیعی پوستتان را کمتر می‌‌کنند و استفاده از آن ها را به حداقل کاهش دهید!

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم هرآنچه برای ست کردن رنگ طوسی لازم بود را در اختیار شما قرار دهیم و رنگ های مناسب و نامناسب برای استفاده در استایل طوسی را معرفی کنیم. شما برای اطلاع از ترکیب های رنگی دیگر می‌توانید سایر مقالات فردوس آنلاین را مطالعه کنید و به این ترتیب با استایل های خاص و متفاوت در مجالس بدرخشید.

اگر قصد خرید لباس های زنانه نظیر مانتو، شومیز، شلوار، دامن و انواع کیف و کفش های زنانه و دخترانه دارید پیشنهاد می‌کنم از فروشگاه آنلاین فردوس آنلاین و پیچ اینستاگرام ما دیدن کنید. مطمئن باشید که با مشاهده قیمت های فروشگاه ما و کیفیت محصولات و کالاهایی که عرضه می‌کنیم، اصول مشتری مداری و تیم پشتیبانی قوی که داریم مشتری دائم خواهید شد!

سوالات متداول

  • این رنگ از بهترین رنگ ها در استایل های رسمی به حساب می‌آید. شما می‌توانید در استایل رسمی طوسی خود از رنگ های مشکی، زرشکی، سورمه‌ای نیز استفاده کنید.
  • بله رنگ مشکی یکی از رنگ های پیشنهادی برای ست کردن با طوسی پررنگ و خاکستری است.
  • طوسی سربی از افزودن رنگ آبی به طوسی، بدست می‌آید و از تناژهای این رنگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر جدیدتر